افتتاح حساب بانکی بدون پاسپورت

در این مقاله میخواهیم به صورت کاملا ساده و عاری از هر گونه لغت سوئدی در خصوص باز کردن حساب بانکی در سوئد بدون پاسپورت توضیح دهیم. فرض بر این گذاشتیم که شخص اجازه کارد دارد.

برای باز کردن حساب بانکی مدارک زیر مورد نیاز است:

۱-اجازه اقامت ( ال ام کارت )

۲-اجازه کار (شماره روی کارت اداره مهاجرت)

۳-قرار داد کاری یا برگه ثبت شرکت

۴-مدارک برابر اصل شده که هویتتان را با آن نزد اداره مهاجرت ثابت کردید .

بعد از پیدا کردن کار و عقد قرار داد با کارفرما برگه قراردادکاری را همراه با کپی برابر اصل شده مدارک شناساییتان نزد اداره مالیات برده و درخواست چهار شماره کاری کنید که به آن سام اُوردزنینگ نومر میگویند.

بعد از گرفتن چهار شماره کاری برگه قرار داد خود را به همراه مدارک هویتی برابر اصل شده برای باز کردن حساب بانکی نزد بانک ببرید .

کدام بانک برای پاهجویان حساب باز میکند؟

بانک هایی که پناهجویان شانس باز کردن حساب بدون پاسپورت را در آن دارند تنها دو بانک نوردیا و ایکا هستند.

در خصوص بانک نوردیا ممکن است بعضی از شعبات این بانک اینکار انجام دهند و بعضی ها خیر و دلیل آن هم این است که پرونده تا پرونده هر شخص متفاوت است و بانک اختیار این را دارد که برای شما حساب باز کند یا نه.

هیچ قانونی نیست که بانک را ملزم به باز کردن حساب برای شما که پناهنده بدون پاسپورت هستید کند.. بانکی که به سهولت برای پناهجویان حساب بانکی باز میکند ایکا بانک هست .

بانک هایی که پناهجویان شانس باز کردن حساب بدون پاسپورت را در آن دارند تنها دو بانک نوردیا و ایکا هستند.

لازم به ذکر است که این بانک هیچ شعبه فیزیکی ندارد و شما از طریق پست بایستی درخواست باز کردن حساب بانکی کنید.

ابتدا اگر به خوبی و در حد عالی به زبان سوئدی نمیتوانید صحبت کنید یک شخص مناسب را برای این کار پیدا کنید سپس با شماره تلفن ۰۳۳۴۷۴۷۹۰ بین ساعت ۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰ تماس حاصل فرمایید و اعلام کنید که میخواهید یک حساب بانکی باز کنید و مدارک هویتی تایید شده از سوی اداره مهاجرت همچنین شماره کاری از سوی اداره مالیات و قرارداد کاری میتوانید به این بانک نشان دهید.

بعد ۴۸ ساعت یک فرم به آدرس شما از سوی بانک ایکا فرستاده خواهد شد.

فرم مربوط را پر کنید و یک نسخه کپی رنگی (یک نسخه از مدارک به صورت کپی رنگی نزد خود نگه دارید) از تمامی مدارک به همراه تکمیل فرم بانکی درون پاکت خود ایکا قرار دهید و آن را درون صندوق پست باندازید.

لازم به ذکر است پاکت ارسالی از سوی این بانک احتیاج به تمر ندارد. بعد از ۱۰ الی ۱۵ روزکاری کارت بانکی شما درب منزلتان ارسال خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 14 =