دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند – Lund University

دانشگاه لوند در شهر لوند استان اسکانیا در سال ۱۶۶۶ در کشور سوئد تاسیس و پایه گذاری شده است. این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی سوئد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌آید.

دانشگاه لوند همواره در بین صد دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. دانشگاه لوند در آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در رتبه ۹۲ قرار گرفته است.

دانشگاه لوند دارای ۸ دانشکده است که عبارتند از:

دانشکده علوم انسانی

دانشکده فلسفه

دانشکده داروسازی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم طبیعی

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده مدیریت اقتصاد

دانشکده مهندسی

دانشگاه لوند سوئد طیف بسیار گسترده‌ای از رشته‌های مورد علاقه دانشجویان را تدریس میکند. این موضوع شامل دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد. نمونه‌ای از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند:

مالی و حسابداری

زیست شناسی

اقتصاد

زبانت شناسی

مدیریت

فیزیک

شیمی

بیو تکنولوژی

طراحی صنعتی

حقوق بین الملل

باستان شناسی

ریاضیات

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های سوئد تا پیش از سال ۲۰۱۱ برای دانشجویان خارجی و غیر بومی این کشور رایگان بود. اما پس از تغییر قوانین اتحادیه اروپا، ذانشجویان بین المللی نیز ملزم به پرداخت شهریه دانشگاه‌های این کشور شدند. هزینه شهریه سالیانه برای رشته‌های مختلف متفاوت است و معمولا بین ۱۲۰ هزار کرون تا ۱۴۵ هزار کرون می‌باشد.

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه ۶.۵ در آیلتس و ۹۰ در تافل در همه مقاطع می‌باشد. لازم به ذکر است که نمره هیچ کدام از مهارت‌هایتان در آیلتس نباید کمتر از ۵.۵ باشد.

اپلیکیشن فی برای دانشگاه لوند سوئد ۹۰۰ کرون تقریبا معادل ۱۰۰ یورو می‌باشد.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید، کافیست فرم ارزیابی ویزای تحصیلی را تکمیل و ارسال کنید. پس از بررسی اطلاعات فرم ارسالی شما جهت تعیین وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی با شما تماس گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =