قوی‌ترین گذرنامه‌های جهان اعلام شد

بهترین یا قوی‌ترین گذرنامه‌ها تا نیمه نخست سال ۲۰۱۹

۱. ژاپن، سنگاپور (دسترسی آزاد و بدون ویزا به ۱۸۹ مقصد)

۲. فنلاند، آلمان، کره جنوبی (۱۸۷ مقصد)

۳. دانمارک، ایتالیا، لوکزامبورگ (۱۸۶ مقصد)

۴. فرانسه، اسپانیا، سوئد (۱۸۵ مقصد)

۵. اتریش، هلند، پرتغال، سوئیس (۱۸۴ مقصد)

۶. بلژیک، کانادا، یونان، ایرلند، نروژ، انگلستان، ایالات متحده (۱۸۳ مقصد)

۷. مالت (۱۸۲ مقصد)

۸. جمهوری چک (۱۸۱ مقصد)

۹. استرالیا، ایسلند، لیتوانی، نیوزیلند (۱۸۰ مقصد)

۱۰. لتونی، اسلواکی، اسلوونی (۱۷۹ مقصد)

قوی‌ترین گذرنامه‌های جهان اعلام شد

شرکت مشاوره «هنلی و شرکا» با آغاز نیمه دوم سال ۲۰۱۹، گزارشی را از قدرتمندترین و ضعیف‌ترین گذرنامه‌های جهان منتشر کرده است که رقابت سختی را بین سه کشور آسیایی ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی برای به‌دست آوردن قوی‌ترین پاسپورت نشان می‌دهد.

ژاپن و سنگاپور با دسترسی آزاد به ۱۸۹ کشور، درحال حاضر قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان را دارند و به طور مشترک در جایگاه نخست این رده‌بندی قرار گرفته‌اند. کره جنوبی نیز با فنلاند و آلمان به رتبه دوم صعود کرده‌اند و شهروندان هر سه کشور می‌توانند به ۱۸۷ کشور دسترسی آزاد داشته باشند.

فنلاند که سال گذشته در جایگاه سوم این رده‌بندی قرار داشت اکنون رتبه دوم این فهرست را به‌دست آورده که قدرت گذرنامه‌اش را مدیون سیاست درهای باز پاکستان است. دولت پاکستان به تازگی سیستم ویزای الکترونیکی (ETA) را راه‌اندازی کرده که به شهروندان بیش از ۵۰ کشور از جمله فنلاند، ژاپن، مالت، اسپانیا، سوئیس و امارات متحده عربی در کنار انگلیس و ایالات متحده آمریکا اجازه دسترسی آزادتر را داده است.

سومین رتبه جدول قوی‌ترین گذرنامه را کشورهای اروپایی تصاحب کرده‌اند؛ دانمارک، ایتالیا و لوکزامبورگ با دسترسی آزاد و بدون ویزا به ۱۸۶ کشور، این جایگاه را به‌دست آورده‌اند. درحالی که فرانسه، اسپانیا و سوئد رتبه چهارم جدول را به‌دست آورده‌اند. شهروندان این کشورها می‌توانند به ۱۸۵ کشور آسان‌تر و یا بدون ویزا سفر کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =