پاسخ به سوالات مهم در خصوص مالیات در کانادا

پاسخ به سوالات مهم در خصوص مالیات در کانادا

بسیاری از امکانات و مزایایی که کشور کانادا از آن برخوردار است از طریق مالیات پرداختی مردم تأمین می شود. مالیات در کانادا صرف مردم، جاده ها ، مدارس ، مراقبت های بهداشتی ، تأمین اجتماعی ، ایمنی عمومی و خدمات مهاجرتی می شود.

ثبت اولین اظهارنامه مالیاتی شما گامی مهم در زندگی جدید شما در کانادا است. اطلاعات زیادی درمورد افراد و ساکنین جدید در کانادا وجود دارد که هنگام پرداخت مالیات هایشان باید در نظر داشته باشند. ثبت اظهارنامه مالیاتی و پرداخت آن می تواند یک پروسه گیج کننده باشد ، به خصوص برای کسانی که قبلاً مجبور به انجام چنین کاری نشده اند ، می باشد.

در اینجا ، ما به برخی از سؤالات مهم که مهاجران یا تازه واردان درباره مالیات در کانادا سؤال کرده اند ، پاسخ می دهیم.

نرخ مالیات در کانادا چقدر است؟

در کانادا ، نرخ مالیات بر پایه درآمد شخصی به بالاترین نرخ مالیات فدرال اعمال شده اضافی بر درآمد مشمول مالیات بیش از ۱۳۸،۵۸۶ CAD محاسبه می شود. افراد نیز حداقل ۱۵ درصد نرخ مالیات استان را باید بپردازند.

آیا نرخ مالیات در کانادا بالا است؟

کانادا یک سیستم مالیاتی تصاعدی دارد دقیقاً مانند آمریکا ، مبلغی که هر شخص پرداخت می کند با توجه به شرایط آنها متفاوت است. متوسط ​​نرخ بالای مالیات حاشیه ای درامد دستمزد در کانادا ۴۵.۷ درصد است.

آیا در صورت نداشتن درآمد در کانادا ، باید مالیات بر درآمد را پرداخت کنیم؟

اکثر مردم در کانادا حتی اگر درآمد نداشته باشند مجبورند اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند. شما باید در برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) مشارکت کنید. این مورد در صورتی اعمال می شود که کل درآمد خالص خود اشتغالی و درآمد بازنشسته شما بیش از ۳۵۰۰ دلار باشد.

اگر مالیات خود را در کانادا پرداخت نکنم چه اتفاقی می افتد؟

اگر مشمول پرداخت مالیات باشید و اظهارنامه خود را تا  زمان مشخص شده  تکمیل نکنید (قبل از ۳۰ آوریل) ، CRA جریمه دیرکرد را برای شما در نظر میگیرد. جریمه به میزان پنج درصد از بدهی شماست ، به علاوه یک درصد از میانگین بدهی شما در هر ماه کامل حداکثر تا ۱۲ ماه.

چگونه می توانم اظهارنامه مالیاتی کانادایی خود را ثبت کنم؟

از طریق پست – می توانید برگه اظهارنامه را پر کرده و آن را به دفتر خدمات مالیاتی محلی خود ارسال کنید.

آنلاین – از NETFILE استفاده کنید.

به وب سایت CRA مراجعه کنید-گزینه های دیگر برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های تشکیل پرونده خود را مطالعه کنید.

آیا دانشجویان در کانادا باید مالیات بپردازند؟

دانشجویان تمام وقت از پرداخت مالیات بر درآمد در کانادا معاف نیستند. اگر درآمدی از جمله مشاغل تابستانی ، مشاغل پاره وقت ، بورس تحصیلی ، بورس و یا کمک هزینه دریافت کرده اید ، باید اظهارنامه مالیات بر درآمد را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =