Spain

تحصیل در اسپانیا

از سال ۲۰۱۱، کشور های اتحادیه اروپا دچار رکود اقتصادی شدند که اسپانیا هم جزو این کشور ها است و بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا درگیر بحران اقتصادی شد. به این ترتیب متقاضیان غیر اسپانیایی که برای گرفتن اقامت کاری در کشور اسپانیا هستند شانس کمتری برای اخذ اقامت این کشور دارند. به همین دلیل این کشور متقاضی کمتری برای کار نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد.

  • تحصیل در مدارس اسپانیا :

در اسپانیا کودکان از ۳ سالگی وارد مهد کودک می شوند. مدت زمان این دوره ۳ سال می باشد که سال آخر برای همه اجباری است..

آموزش ابتدایی به مدت ۵ سال بوده ،از ۶ سالگی شروع شده و در ۱۱ سالگی به پایان می رسد. پس از دوره ی ابتدایی دوره ی متوسطه آغاز می شود که به مدت ۳ سال طول میکشدکه در پایان آن دانش آموزان مدرک( Bachiller ) خود را دریافت می کنند. در صورت تمایل به ورود به دانشگاه یا دوره های تشکیلات حرفه ای ۱ سال پیش دانشگاهی را پشت سر می گذارند.

  • تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اسپانیا

مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا ۴ سال طول میکشد .تحصیلات تکمیلی در اسپانیا در صورتی امکان پذیر است که متقاضیان دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشند یا در امتحان ورودی قبول شده و از نظر علمی تایید صلاحیت شوند. در مقطع لیسانس درس ها به زبان اسپانیایی ارائه می شوند.با توجه به اسپانیایی بودن دروس  بهتر است متقاضیان در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. متاسفانه دانشگاه های کشور اسپانیا در زمره دانشگاه های برتر دنیا نمی باشند.

  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور اسپانیا

دانشجویان با سپری کردن مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش می دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا دو ساله است .با توجه به این نکته که دانشگاه های کشوراسپانیا از جمله دانشگاه های برتر دنیا به حساب نمی آیند مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل نیستند. هم چنین متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک IELTS 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند.

  • تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسپانیا

این دوره ی تحصیلی شامل ۵ سال می باشد که آن به دو دوره ی ۲ ساله که سپری کردن دروس تخصصی و یک دوره ۳ ساله که پایان نامه پژوهشی در مورد یک موضع خاص و دفاع از آن می باشد تشکیل شده است .کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانش جویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است. بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند،صورت می پذیرد. با توجه به این نکته که کشور اسپانیا برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲  هزار دلار را مدنظر قرار می دهند ، به همین دلیل دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اسپانیا در پیش دارند.

  • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اسپانیا برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰  تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور اسپانیا می باشد.

  • امکان کار در حین و پس از اتمام تحصیل در اسپانیا:

دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه دارند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. میانگین حقوق حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد .دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه دارند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند دانشجویان مقطع دکترا نیز مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا هستند که تمامی این درآمد ها میتواند به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را پوشش دهد.

مشاورین و وکلای ما در مؤسسه حقوقی بین المللی پارسا شما را در زمینه پذیرش تحصیلی در تمامی کشورهای اروپایی راهنمایی میکنند ، گام اول برای اخذ پذیرش تحصیلی، تکمیل فرم ارزیابی آنلاین و رایگان می‌باشد، برای تکمیل فرم اینجا کلیک کنید.