denmark

تحصیل در دانمارک

در این مقاله سعی شده است به تمامی موارد مروبوط به تحصیل در دانمارک اعم از هزینه‌ها، مدارک مورد نیاز، سطح زبان و … پرداخته شود. چنانچه شما علاقه‌مند به تحصیل در دانمارک هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. مؤسسه حقوقی بین‌المللی پارسا شما را در امر مهاجرت تحصیلی به دانمارک یاری خواهد نمود.

تحصیل در مدارس دانمارک

سیستم آموزشی دانمارک از ۱۰ سال پایه و ۳ سال دبیرستان شکل گرفته است، پس از گذراندن این ۱۳ سال و کسب مدرک دیپلم متقاضیان اجازه ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را خواهند داشت.

مزایای ادامه تحصیل در دانمارک

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در دانمارک، تحصیل در مقطع فوق‌دیپلم (AP) می‌باشد، که متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای ایران و بدون مدرک پیش دانشگاهی می‌توانند برای پذیرش در این مقطع اقدام نمایند. طول این دوره (AP) حدود ۲ تا ۲.۵ سال می‌باشد. فارغ التحصیلان پس از دریافت گواهی پایان دوره می‌توانند به عنوان تکنیسین های عملی وارد بازار کار در دانمارک و یا اتحادیه اروپا شوند. همچنین می‌توانند برای پذیرش در مقطع لیسانس اقدام نمایند.

با توجه به اینکه در این کشور بازار مناسبی برای رشته‌هایی چون علوم مهندسی، کشاورزی و … فراهم شده است، پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان به راحتی ‌می‌توانند وارد بازار کار شوند. متقاضیانی که به دنبال فرصت های شغلی در اروپا هستند تحصیل در دانمارک زمینه بسیار مساعدی را برای ادامه فعالیت آنان بوجود خواهد آورد.

اجازه کار در مقطع لیسانس

دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانمارک می‌باشند اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته را دارا می‌باشند که به ازای هر ساعت مبلغی حدود ۸ تا ۱۰ یورو در‌آمد خواهند داشت. این درآمد به راحتی می‌تواند هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی را تأمین نماید. البته یافتن یک شغل دانشجویی منوط به داشتن مهارت های زبانی و اجتماعی و عواملی از این دست می‌باشد.

زبان تدریس

 

تحصیل و ادامه تحصیل در دانمارک بدون مدرک زبان نیز میسر است، البته منوط به اینکه متقاضی دارای سطح زبان روزمره باشد. البته بر اساس تجربه یادگیری زبان در محیط بسیار راحت تر و سریع تر خواهد بود. چنانچه سطح زبان شما پائین‌تر از حد معمول باشد می‌توانید تا قبل از پذیرش سطح زبانی خود را به حد استاندارد روزمره رسانده و پس از مصاحبه از طریق اسکایپ پذیرش خود ار اخذ نمائید.

کمک هزینه تحصیلی در دانمارک

اگر شما دانشجوی مستعدی هستید و دارای سوابق تحصیلی خوبی می‌باشید (معدل بالای ۱۷ و مدرک زبان آیلتس ۶.۵) می‌توانید از بورس های تحصیلی استفاده نموده و هزینه های تحصیل و زندگی خود را به حداقل برسانید.

دانشجویان مستعد می‌توانند با داشتن مدرک زبان ۶.۵ و همچنین معدل بالای ۱۷ در مقطع لیسانس ماهیانه مبلغی حدود ۲ هزارکرون و و در مقطع فوق لیسانس ماهیانه مبلغی حدود ۴ هزار کرون دریافت کنند. مبلغ ۴ هزار کرون تمام هزینه های یک زندگی دانشجویی را در دانمارک پوشش می‌دهد.

در زیر به چند رشته که دانشگاه در آنها تسهیلات تحصیلی ارائه می‌کنند اشاره می‌شود.

بهداشت عمومی در مقطع فوق لیسانس (Public Health)

شرایط لازم :

معدل بالای ۱۶ وداشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵

شرایط کمک هزینه تحصیلی در مقطع لیسانس در رشته های مدیریت و کامپیوتر و فنی، مدیریت بازرگانی، طراحی صفحات وب، نرم افزار کامپیوتر، فشن دیزاین، مدیریت فنی علاوه بر اینها داشتن مدرک دیپلم و همچنین مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای۱۶ سن زیر ۲۴ سال از ملزومات اخذ کمک هزینه تحصیلی در دانمارک می‌باشد.این کمک هزینه شامل حقوق ماهیانه و معافیت از پرداخت شهریه خواهد بود .

هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک

شهریه تحصیلی برای همه ی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بطور سالیانه در حدود ۶هزارتا ۱۶ هزار یورو معادل ۴۵ هزارتا ۱۲۰ هزار کرون دانمارک می‌باشد.هزینه ی زندگی در دانمارک ماهیانه ۶۰۰ الی ۹۰۰ یورو می‌باشد. البته همانطور که عنوان شد اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته برای دانشجویان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد. تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا در دانمارک رایگان بوده و به نوعی شغل حرفه ای محسوب می گردد .

تحصیل در مقطع دکترای دانمارک

از آنجایی که تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک به عنوان شغل حرفه ای محسوب می شود، متقاضیان ادامه تحصیل در این مقطع می‌توانند حقوقی ماهیانه به میزان ۲۰۰۰ یورو دریافت کنند. از این رو رقابت برای این مقطع بسیار بالاست.

برای اخذ بورسیه دکترا از کشور دانمارک دانشجویان باید شرایط زیر را دارا باشند:

داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

تسلط کافی بر زبان انگلسی داشتن حداقل نمره آیلتس ۶.۵

استاد راهنمائی که تز دکترای دانشجو را پشتیبانی نماید.

داشتن تألیفاتی چون مقاله، کتاب و …

سخن آخر اینکه مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک دارای شرایط خاص، و پیچیدگی ها خود می‌باشد، مؤسسه حقوقی بین‌المللی پارسا آماده یاری شما در این پیچیدگی هاست، برای دریافت وقت مشاوره اولین قدم پر کردن فرم ارزیابی می باشد، مشارین مجرب ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت. برای تکمیل فرم ارزیابی اینجا را کلیک کنید