sweden (2)

تحصیل در سوئد

اطلاعات پایه ای در مورد تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

زبان تحصیلی: انگلیسی

میزان دانش زبان مورد نیاز: آیلتس ۶.۵ و یا تافل ۸۵

شهریه: سالانه بین ۸۳۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو

هزینه زندگی: به طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی در سوئد حدود ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه هزینه دارد.

امکان کار در حین تحصیل: دارد به صورت نامحدود

اقامت پس از تحصیل: تمدید ۶ ماهه ویزا برای یافتن کار یا تأسیس شرکت و پس از آن اقامت دائم کاری

مقدمه

سوئد یک کشور با هزاران جزیره و دریاچه، جنگل های فراوان و کوه های یخی عظیم در حوزه اسکاندیناویست. شهرهای اصلی آن منجمله پایتخت استوکهولمز، گوتنبرگ و مالمو همه ساحلی هستند، استوکهولم از ۱۴ جزیره تشکیل شده است و در آن بیش از ۵۰ پل و همچنین شهر قدیمی و قرون وسطایی گالما استن، کاخ های سلطنتی و موزه هایی مانند اسکانزن را وجود دارند. چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد، این کشور زیبا و شگفت انگیز را دارید با مشاورین ما در تماس باشید. موسسه حقوقی بین المللی پارسا شما را در نیل به اهداف و آرزوهایتان یاری می نماید.

هزینه ی تحصیل

تحصیلات در کشور سوئد برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است اما برای دانشجویان بین المللی همانطور که ذکر شد بسته دانشگاه و رشته بین ۸ تا ۱۵ هزار یور در سال شهریه در نظر گرفته شده است.

هزینه ی زندگی

این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپا، کشوری گران به حساب می‌آید. هزینه ی زندگی دانشجویی در سوئد بین ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه هزینه دارد. اما به ۲ دلیل جای نگرانی ندارد، اول اینکه در این کشور محدودیتی برای کار کردن دانشجویان وجود ندارد، دوم اگر شما دانشجوی مستعدی باشید و حداقل دارای مدرک آیلتس ۶ باشید امکان دریافت بورس تحصیلی خواهید داشت.

کار در حین تحصیل

کشور سوئد هیچ محدودیتی برای کار کردن دانشجویان بین المللی قائل نشده و حتی دانشگاه ها در یافتن مشاغل پاره وقت به دانشجویان بین المللی کمک می کنند.

برای تحصیل مقطع لیسانس در کشور سوئد نیازمند مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و نمره آیلتس ۶.۵ می باشید، همچنین برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز علاوه بر مدارک فوق نیازمند مدرک لیسانس می باشید. داشتن مقاله و رزومه قوی می تواند روند پذیرش شما را تسهیل بخشد.

اگر کشور سوئد را هدف نهایی تحصیلی خود می بینید، مشاوران مجرب مؤسسه ی حقوقی بین المللی پارسا به شما در نیل به این هدف یاری می رساند. اولین قدم ثبت درخواست مشاوره می باشد، میتوانید از قسمت بالای سایت، به صفحه درخواست مشاوره متصل شده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید، مشاورین ما پس از بررسی شرایط در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.