canada (2)
ترم های تحصیلی در #کانادا به دو قسمت تقسیم می شود (۲ترم)

۱-  ترم تحصیلی دی ماه یعنی ژانویه

۲-  ترم تحصیلی مهرماه یعنی سپتامبر

 

–  دوستان عزیز، همانطور که در جریان هستید، اولین مرحله برای تحصیل در هر کشور و دانشگاهی، گرفتن پذیرش می باشد.

–  میبایست حداقل  شش ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدامات لازم جهت دریافت پذیرش صورت گیرد.

–  حداقل نمره زبان مورد نیاز به دانشگاه، مقطع و رشته مود نظر بستگی دارد ولی معمولا نمره مورد نیاز برای دانشگاه (University) آیلتس ۶.۵ و معادل آن تافل ۹۰ می باشد.

–  مدت زمان بررسی مدارک در دانشگاه ها بین ۳ تا ۴ ماه می باشد. البته ضوابط و قوانین پذیرش برای هر دانشگاه و رشته متفاوت است.

–  دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا همزمان با درخواست پذیرش برای برای دانشجویان با شرایط علمی بالا امکان پذیر است.

–  شهریه دانشگاه های کانادا سالیانه حداقل ۱۴۰۰۰ دلار به جز هزینه های زندگی می باشد.

–  مرحله بعدی و آخر دریافت ویزای تحصیلی از سفارت کانادا است که به ۱ الی ۲ ماه زمان و مدارک مشخصی نیاز دارد.

در اینجا تعاریفی در مورد ویزای تحصیلی کانادا ارائه میدهیم تا با اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بیشتر آشنا شوید.

۱-  ویزای تحصیلی کانادا معمولا به صورت چندبار ورود (Multiple Entry) صادر میشود. برای دریافت این ویزا باید انشگت نگاری یا Biometric در مراکز VAC انجام شود که امکان انجام این کار به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

کارشناسی ارشد در کانادا

آیا قصد دارید برای مقطع کارشناسی ارشد در کانادا تحصیل کنید؟ مقاله زیر را حتما بخوانید! این مقاله اطلاعات ضروری را درباره دانشگاه‌های کانادا، اپلیکیشن‌ها و دوره‌های کارشناسی ارشد در اختیار شما قرار می‌دهد. سوال اول: چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟! در کانادا بیش از ۱۹۰,۰۰۰ دانشجوی بین المللی تحصیل می کنند. در [...]
 ادامه مطلب...

تحصیل در مدارس

مدارس کانادا در یک دسته بندی کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند: مدارس دولتی مدارس خصوصی مدارس شبانه روزی هر یک از این مدارس ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. مدارس دولتی کانادا مدارس دولتی در کانادا با بودجه فدرال و بر اساس قوانین استانی اداره می‌شوند. [...]
 ادامه مطلب...