england (2)

تحصیل در انگلیس

اطلاعات پایه ای در مورد تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

زبان تحصیلی: انگلیسی

میزان دانش زبان مورد نیاز: آیلتس ۶

شهریه: سالانه بین ۱۰ تا ۴۰ هزار پوند

هزینه زندگی: ۶۵۰  تا ۱۳۰۰ پوند

امکان کار در حین تحصیل: وجود دارد

اقامت پس از تحصیل: در صورت پیدا کردن شغل امکان پذیر است

ویزای همراه: وجود دارد

مدارک لازم برای پذیرش در مقطع لیسانس (Bachelor)

 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات آن
 • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵
 • انگیزه نامه

مدارک لازم برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس (Master)

 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات آن
 • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن
 • مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آن
 • رزومه
 • مدرک زبان حداقل آیلتس ۵
 • انگیزه نامه
 • مقاله یا پروپزال (در صورت وجود)

اگر کشور انگلستان را هدف نهایی تحصیلی خود می بینید، مشاوران مجرب مؤسسه ی حقوقی بین المللی پارسا به شما در نیل به این هدف یاری می رساند. اولین قدم ثبت درخواست مشاوره می باشد، میتوانید از قسمت بالای سایت، به صفحه درخواست مشاوره متصل شده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید، مشاورین ما پس از بررسی شرایط در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

موسسه حقوقی و بین المللی پارسا ارائه دهندهمشاوره و اخذ اقامت تحصیلی و کاری از انگلیس

مقدمه

کشور انگلستان به عنوان یکی از بهترین کشورهای مناسب برای تحصیلات در سراسر جهان قلمداد می شود. این کشور به یمن داشتن تاریخ چند صدساله و همچنین موسسات بی نظیر آموزشی در جای جای این کشور، موجب تمایز این کشور از سایر کشور های انگلیسی زبان در امر مهاجرت تحصیلی شده است. اما چه عواملی موجب بوجود آمدن این تمایزات شده است؟

همه ساله بیش از ششصد هزار دانشجو از جای جای دنیا برای تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف به این کشور سفر می کنند. انگلیس با داشتن تنها ۱ درصد مردم دنیا، حدود ۸ درصد مقالات علمی جهان را تولید می‌کند.

هزینه تحصیل اما در این کشور در قیاس با کشورهایی چون آلمان، اتریش و فنلاند بسیار بالاست، اما باید در نظر داشت که در صورت کسب موفقیت های تحصیلی می توان از بورسیه دانشجویی بهره برد و هزینه ها را به حداقل رساند.

یکی دیگر از نقاط مثبت تحصیل در انگلستان این نکته می باشد که این کشور مهد زبان انگلیسی است. از این رو مکانی بسیار مناسب برای تقویت زبان انگلیسی می باشد و این امر شما را در پیدا کردن شغل بسیار یاری خواهد کرد.

هزینه ی تحصیل

شهریه دانشگاه ها بسته به نوع رشته مورد تحصیل سالیانه حدودا بین ۱۰ تا ۴۰ هزار پوند می باشد، رشته های دارو سازی و پزشکی به تریتیب با ۳۷ و ۴۲ هزار پوند گران ترین رشته های تحصیلی موجود در کشور انگلیس می باشند.

هزینه ی زندگی

هزینه های جاری انگلیس شامل، اجاره، خوراک، گاز و برق، تلوزیون اینترنت پوشاک و … می‌شود که مانند کشورهای دیگر شهر به شهر متفاوت است، و البته هزینه بسته به نوع و شیوه ی زندگی افراد نیز متفاوت می باشد. برای یک زندگی دانشجویی در انگلیس مبلغی بین ۶۵۰ تا ۱۳۰۰ پوند را باید در نظر گرفت.

در زیر چند نمونه از سایت های کاریابی در انگلیس قرار داده شده است

 

کار در حین تحصیل

دانشجویانی مقطع لیسانس به بالا که موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می شوند می‌توانند در هفته تا سقف ۲۰ ساعت کار کنند. میانگین حقوق کار دانشجویی در انگلیس ۷ پوند می باشد.